Translate

Staff Directory

Search for a staff member

Administration

Aki Mori

Aki Mori

PRINCIPAL
Anna Salbeda

Anna Salbeda

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Nancy Cogar

Nancy Cogar

OFFICE ASSISTANT II, SOCIAL SUPPORT LIAISON
Jennifer Nootenboom

Jennifer Nootenboom

OFFICE ASSISTANT II
Claire Parker

Claire Parker

OFFICE ASSISTANT IV

Student Services

Nancy Cogar

Nancy Cogar

OFFICE ASSISTANT II, SOCIAL SUPPORT LIAISON
Marla Davies

Marla Davies

ELEMENTARY INTERVENTION, READING
Jeanine Elzie

Jeanine Elzie

RESOURCE ROOM
Lynne Fowler

Lynne Fowler

ESL TEACHER
Chad Freiboth

Chad Freiboth

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
Chris Gilbertson

Chris Gilbertson

ESL TEACHER
Mathue Henriksen

Mathue Henriksen

RESOURCE ROOM
Sara Joehnk

Sara Joehnk

ELEMENTARY INTERVENTION, READING
Jessica Lynch

Jessica Lynch

SPEECH PATHOLOGIST
Anne May

Anne May

PSYCHOLOGIST
April Messinetti

April Messinetti

SPEECH PATHOLOGIST
Jessica O'donel

Jessica O'donel

ESL TEACHER
Jordan Peterson

Jordan Peterson

ELEMENTARY COUNSELOR
Michael Vieira

Michael Vieira

ESL TEACHER, ELEMENTARY SCHOOL SUPPORT
Hunter Rudd

Hunter Rudd

NURSE

Kindergarten

Kristi Arnzen

Kristi Arnzen

Maryanna Baldridge

Maryanna Baldridge

Sandra Cartwright

Sandra Cartwright

Amanda Mendoza

Amanda Mendoza

Molly Norris

Molly Norris

First Grade

Bonnie Adams

Bonnie Adams

Kimberly Douglas

Kimberly Douglas

Amy Drinnon

Amy Drinnon

Cynthia Pelto

Cynthia Pelto

Second Grade

Natalie Brooks

Natalie Brooks

Steven Goff

Steven Goff

Ellen Kingstad

Ellen Kingstad

Rebecca Van Vleet

Rebecca Van Vleet

Angela Vargas

Angela Vargas

Third Grade

Julia Barto

Julia Barto

Leigh Ann Goodwill

Leigh Ann Goodwill

Quinn Hannan

Quinn Hannan

Michael Soriano

Michael Soriano

Ammery Stuart

Ammery Stuart

Fourth Grade

Molly Connolly

Molly Connolly

Elicia Harrell

Elicia Harrell

Gretchen Johnson

Gretchen Johnson

Fifth Grade

Benjamin Fong

Benjamin Fong

Amy Grey

Amy Grey

Bismah Sabri

Bismah Sabri

Bradley Silva

Bradley Silva

Specialists

Smita Arun

Smita Arun

LIBRARY MEDIA ASSISTANT
Kathy Barnes

Kathy Barnes

PE
Cynthia Bennett

Cynthia Bennett

STRUCTURED ROUTINES CENTER
Patrick Hart

Patrick Hart

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
David Pitner

David Pitner

PE
Lauren Prats

Lauren Prats

STRUCTURED ROUTINES CENTER
Yessenia Vale-Maldonado

Yessenia Vale-Maldonado

TECHNOLOGY INSTRUCTIONAL ASSISTANT
Michael Vieira

Michael Vieira

ESL TEACHER, ELEMENTARY SCHOOL SUPPORT

Para Educators

Susan Beech

Susan Beech

Deana Campbell

Deana Campbell

Hannah Campos

Hannah Campos

Taryn Dreher

Taryn Dreher

Kathleen Herman

Kathleen Herman

Renee Kiger

Renee Kiger

Kevin Leroy

Kevin Leroy

Kyrsti Sackman

Kyrsti Sackman

Anne Scott

Anne Scott

Debbie Stensrud

Debbie Stensrud

Wendi Thompson

Wendi Thompson

Nutrition Services

Sarah Alvarez

Sarah Alvarez

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Lisa Boser

Lisa Boser

NUTRITION SERVICES LEAD I
Karen Feldman

Karen Feldman

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I

School Support

Sandra Barrera-Martinez

Sandra Barrera-Martinez

CUSTODIAL FOREMAN I
James Steigerwald

James Steigerwald

CUSTODIAN I
Troy Winslow

Troy Winslow

CUSTODIAN II